Hakkımızda

Solomcan Organik Gübre San. Tic. ve Ltd. Şti., 2014 yılında, yeni nesillerin daha sağlıklı üretilen gıdalar ile yetişmesini sağlamak ve insan sağlığını olumsuz yönde etkileyen bitki besleme faktörlerinin iyileştirilerek, daha sağlıklı ve güvenli beslenen toplumların oluşmasına katkıda bulunmak amacıyla kurulmuştur. Sölomcan tarım sektörünün ihtiyaç ve sorunlarının çözümüne yönelik ürünler üretmeyi hedeflemektedir.


Sölomcan-Stenon teknoloji ortaklığında yapmakta olduğumuz çalışmalar ile Almanya menşeili gerçek zamanlı toprak analiz cihazımız ile üreticiye birkaç dakika içerisinde analiz sonucu ve toprağın ihtiyacına göre tavsiyeler vererek profesyonel bir çalışma yürütmekteyiz.

Sölomcan, Organik ve Organomineral olarak 12 farklı ürün tescili ile Toprak ıslah aşamasından bitki hasadına kadar siz degerli  üreticilerimize hizmet vermeye başlamıştır.
 
Solomcan Organik Gübre Üretim Tesisi’miz 20.000 m2 alan üzerinde kurulmuştur ve yıllık 40000 tonluk Katı Organik gübre  üretim kapasitesi ile sektörün önde gelen üreticilerinden biri konumundadır.
 
Ürünlerimizin stabilizasyon çalışmaları, gerekli araştırma ve analizleri akredite kuruluşlar tarafından tamamlanmış ve onaylanmıştır. Sürdürülebilir güvenli üretim ilkemiz doğrultusunda periyodik olarak analizlerimiz akredite kuruluşlar tarafından yapılmaktadır.
 
Sölomcan, Türkiye ve Dünya çapında saygın olan organik denetim kuruluşu CERES tarafından denetlenmekte olup, firma ve ürünlerimiz EU, NOP, JAS bölgelerinde geçerli olan CERES Organik Sertifikalarına sahiptir.
 
Ar-Ge nitelikli ürünlerle bilinçli tüketicinin hizmetine hızla yeni ürünler katmak için çalışan Sölomcan, sürekli bir döngüde gelecek yeni ürünleri ile tüketicinin sorunlarına çözüm olmaya devam edecektir.
 
Misyonumuz
Tarımın odağında, verim ve kalite artışına yönelik sağlıklı ve organik olarak getliştirilen bitki besleme ürünleri ile üretici ve tüketicinin her daim hizmetinde ve sorunlarına yönelik çözüm ortağı olmak, atıkların sürdürülebilir yaşam için geri kazandırılmasını sağlamaktır.
 
Vizyonumuz
Sunduğumuz yenilikçi, teknolojik ve sürdürülebilir tarıma yönelik kaliteli ve verim odaklı ürünlerin, sayı ve çesitliliğini artırarak tarım sektörüne doğru yön veren firmalar arasında olmaktır.

 

Hakkımızda


Solomcan Organik Gübre
San. Tic. ve Ltd. Şti.

Akarca Mh. Göl Sk. No:18 Söğütlü / Sakarya
Tel: +90 264 323 30 90
Mail: info@solomcan.com